Instalacja LPG

Instalacja gazu w samochodzie ma tyle samo fanów, co przeciwników. Od lat narastają kolejne mity na temat montowania LPG w autach. Jedno jest pewne, montaż instalacji gazowej w samochodzie niesie ze sobą spore oszczędności, ale czy zawsze?

Wady i zalety instalacji gazowej

Zastanawiając się nad zamontowaniem instalacji gazowej musimy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Najważniejszą kwestią jest wybór dobrego mechanika, tylko prawidłowo zamontowana instalacja LPG przyniesie wymierne korzyści. Nie możemy kierować się ceną, najtaniej nie oznacza najlepiej, opinie, doświadczenie i profesjonalizm to kryteria, którymi należy się kierować wybierając warsztat .Kolejną kwestią jest silnik i wiek samochodu, dziś gaz założyć można praktycznie do każdego rodzaju silnika, także tego z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Jeżeli posiadamy starszy samochód, przed założeniem LPG należy auto dokładnie sprawdzić pod kątem technicznym, stan świec i zaworów jest tu niezwykle ważny, czasem przed założeniem instalacji lepiej jest wymienić przewody zapłonowe z uwagi na to, że samochód będzie potrzebował więcej siły przy zapłonie.montaż instalacji lpg auto gaz lublin

Możemy również rozważać zakup samochodu używanego, który posiada już gaz. I tu trzeba się poważnie zastanowić, może to przynieść niepotrzebne koszty ponieważ nie wiemy jakiej jakości instalacja została zamontowana oraz kto to zrobił. Lepiej jednak wybrać samochód nieposiadający gazu i taką instalację założyć samemu. Koszt założenia instalacji LPG waha się od 2,500zł do 4000zł, wyższe kwoty dotyczą przeważnie nowszych samochodów posiadających bezpośredni wtrysk paliwa. Tu pojawia się kolejna kwestia, opłacalność takiej inwestycji. Przed założeniem gazu powinniśmy zastanowić się, kiedy koszt nam się zwróci. Warto również dodać, że samochód spala więcej gazu niż benzyny w związku z tym czekają nas częstsze wizyty na stacjach, a za granicą będzie to trudne ponieważ auta z gazem nie są tak popularne jak w naszym kraju.

Auto Gaz Lublin – sprawdź naszą ofertę

Podsumowując, założenie instalacji gazowej to indywidualna kwestia. Jeżeli ktoś pokonuje dalekie trasy, mając samochód w benzynie na pewno przyniesie to duże oszczędności. Warto więcej zainwestować wtedy na początku i założyć dobrej jakości instalację gazową, w profesjonalnym zakładzie by cieszyć się przez wiele lat jazdą za połowę ceny bez niepotrzebnych awarii.

auto gaz lublin