Dlaczego warto założyć auto gaz w aucie?

Montaż instalacji lpg w samochodzie, szczególnie nowszym – wiąże się czasem z pokaźnym wydatkiem. Nowoczesne silniki montowane w ostatnich latach wymagają dobrej instalacji gazowej. Koszt tej waha się często między 3 a 5 tysięcy złotych, co stanowi niekiedy bodzieć do zastanowienia się nad realnymi korzyściami płynącymi z montażu lpg.

Dlaczego warto założyć auto gaz i czy każdy powinien?

Montaż instalacji LPG, to przede wszystkim oszczędność. Patrząc w ujęciu długoterminowym jeżdząc na gazie zostaje nam w portfelu całkiem spora suma pieniędzy. Nawet w skali miesiąca oszczędności mogą sięgać kilkuset złotych – w przypadku osób pokonujących swoim samochodem każdego dnia spore odcinki.

Przejeżdzając miesięcznie około 1000-1500 km – Przy dzisiejszych cenach paliw (benzyna to cena powyżej 5zł (stan na czerwiec 2018)), opłacalność inwestycji można uzyskać już po około jednym roku użytkowania auta z lpg przy cenie instalacji 3000zł. Kolejne lata to już czysty zysk. Oczywiście należy wziąć pod uwagę dodatkowe koszty eksploatacyjne, przeglądy lpg jak i sam zakup paliwa – w końcu dobrze, aby w baku zawsze znajdowało się trochę benzyny.

montaż instalacji lpg auto gaz lublin

Dobrej klasy instalacja auto gaz, sprawi że nie poczujesz większej różnicy w komforcie podróżowania.

Na montażu instalacji gazowej do auta zyskają na pewno kierowcy, którzy np. każdego dnia pokonują kilkadziesiąt km dojeżdzając np. do pracy. Często na montaż auto gazu w naszej firmie decydują się np. mieszkańcy takich miejscowości jak Łęczna, Lubartów i Puławy którzy wykonują swoją pracę w Lublinie. 

Osoby poruszające się wyłącznie w obrębie miasta, zdecydowanie rzadziej decydują się na przeróbkę swojego auta. Wiąże się to w pewnym sensie z okresem zwrotu z inwestycji, który często nastąpi nawet po kilkunastu latach używania auta w cyklu typowo miejskim. Podwyższone spalanie w wyniku przemieszczania się w ruchu miejskim – nie rekompensuje odległości i z tego powodu montaż lpg nie jest aż tak opłacalny.

Oczywiście w przypadku pokonywania nawet jednorazowo dłuższych tras, np. wakacyjny wyjazd nad morze, czy w góry różnica w portfelu będzie na pewno odczuwalna. Przykładowo zamiast 400 zł wydanych na paliwo, zamkniemy się w kwocie rzędu 150-200zł za pokonanie tego samego dystansu.

Jeśli jesteś zainteresowany montażem lub serwisem instalacji lpg do swojego auta – skontaktuj się z nami, a wycenimy montaż.

Zapraszamy!

tagi: auto gaz Lublin, montaż i serwis instalajcji LPG

2 thoughts on “Dlaczego warto założyć auto gaz w aucie?

Nie można komentować