Auto Gaz w aucie – co ile robić przegląd?

Montując Auto gaz w samochodzie liczymy na duże oszczędności związane z różnicą między ceną autogazu a benzyny. Oszczędności te, mogą w przypadku dużo podróżujących kierowców wynieść nawet 2-3 tysiące rocznie. Montaż LPG bez wątpienia jest więc wydatkiem opłacalnym. W przypadku osób, które pokonują w tym czasie mniej kilometrów należy wziąć pod uwagę jeszcze dodatkowe koszty, takie jak przeglądy instalacji gazowej i serwis i regulacje.

Przegląd instalacji LPG

Sprawna instalacja auto gazu, to przede wszystkim bezpieczeństwo osób poruszających się autem. Warto więc wiedzieć kiedy i jak często wykonywać przegląd lpg. Jak zatem dbać o gaz w aucie i kiedy dokonywać przeglądów?

Przede wszystkim powinniśmy skupić się na przeglądach wykonywanych po faktycznie przebytych kilometrach, a nie czasie eksploatacji instalacji. Tu bowiem, jeśli miesięcznie pokonujemy dużo – np. 4000 km – serwis powinien odbywać się nawet co 6 miesięcy. Dobrze jeśli przegląd połączony np. z wymianą filtrów był wykonywany co 10-20 tysięcy w zależności od rodzaju instalacji. W trakcie przeglądu gazownik sprawdzi również szczelność instalacji – co jest bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa.

przeglądy lpg, serwis autogazu, legalizacja butli lpg

Regularne serwisy instalacji LPG bez wątpienia wpłyną pozytywnie na stan całego mechanizmu silnika. Nie ma więc co czekać aż wystąpi usterka, aby dopiero wtedy pojawić się w serwisie. Jak mówią – lepiej zapobiegać niż leczyć. Ta sama zasada powinna nas obowiązywać w przypadku auta wyposażonego w instalacje auto gaz.

Legalizacja butli LPG

Nie możemy zapominać również o legalizacji zbiornika na paliwo. Po okresie 10 lat powinniśmy wymienić butlę na nową lub zalegalizować obecną. W tym celu należy odwiedzić serwisantów, a oni zajmą się naszą butlą. Po jej sprawdzeniu uzyska homologację na kolejny okres. Wymiana butli na nową wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Podsumowując – należy wykonywać cykliczne przeglądy i serwisy instalacji lpg, co pozwoli uniknąć wielu mogących wystąpić usterek. Przede wszystkim jednak serwis pozwoli zadbać o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych użytkowników dróg.

tagi: serwis auto gaz, legalizacja zbiornika lpg, przegląd autogazu

zobacz również:

One thought on “Auto Gaz w aucie – co ile robić przegląd?

Nie można komentować